Czartery, czyli znakomity sposób na niezwykle niedrogie podróżowanie

Obecnie z roku na rok zwiększa się ilość osób, które nie pragną wyjeżdżać na żadne zorganizowane wyjazdy, aby w wygodny dla nich sposób odpoczywać, zwiedzać czy też wyłącznie podróżować.
Różne większe biura podróży od jakiegoś czasu oferują ciekawą możliwość w postaci zarezerwowania biletu lotniczego bez konieczności kupowania całego zestawu.

Chodzi tu naturalnie o bilety czarterowe do wielu niezwykle popularnych miejsc. Wliczają się do nich Grecja, Chorwacja czy też Włochy. Warto także pamiętać o coraz większej ofercie różnych przelotów międzykontynentalnych do Ameryki, Azji albo na Antypody. Jeśli już podejmiemy decyzję o tego typu wycieczce, to należałoby poznać parę spraw dotyczących przelotów czarterowych. Jedną z takich spraw jest cena a, tu możemy być zaskoczeni, gdyż biura (InOffice – biuro centrum warszawa) podróży posiadają zupełnie odmienną cenową politykę, niż linie lotnicze. W tych ostatnich najczęściej jest tak, że im wcześniej planujemy wypad, tym ceny będą niższe oraz korzystniejsze.
pokój

Autor: someToast
Źródło: http://www.flickr.com
W przypadku przelotów czarterowych najtaniej jest w ostatniej chwili, czyli nawet na kilka dni przed konkretnym wylotem zarezerwować bilet. Można by „upolować” naprawdę niesamowitą okazję w postaci Tunezji za 99 złotych czy też przelot z Warszawy do Bangkoku po 299 złotych. Następną kwestią jest bagaż. Tu obowiązkowo podczas rezerwowania musimy sprawdzić dostępne limity bagażowe. Najkorzystniejsze cenowo linie najczęściej doliczają sobie coś extra w zamian za możliwość zabrania bagażu rejestrowanego. Przy czarterach bagaż główny i bagaż podręczny wliczone są w cenę. Ładunek przeważnie liczy 15 lub 20 kg na osobę.

Jeśli zastanawiasz się, gdzie można by kupić bilety czarterowe, to są one proponowane wyłącznie na stronach touroperatorów. W praktyce znaczy to, że nie znajdziemy takich biletów na serwisach czy innego typu stronach, które oferują bilety tanich przewoźników albo rejsowe bilety.