Co jest wymagane, żeby zdołać na własną rękę stworzyć legalnie swoją fundację?

W dzisiejszych czasach możemy nieść pomoc ludziom będącym w potrzebie nawet nie wychodząc z domu. Przykładowo oddając swe roczne rozliczenie skarbowe, możemy oddać 1% wybranej przez siebie tak zwanej instytucji pożytku publicznego.

oszczędności

Autor: Brian Hawkins
Źródło: http://www.flickr.com
Jest ich w naszym kraju całkiem sporo oraz dzielą się one na specjalizacje. Są zatem organizacje, które pomagają ludziom starszym czy też osobom posiadającym niepełnosprawność. Istnieje także bardzo znana fundacja pomagająca osobom będącym w śpiączce. Była ona założona przez znaną polską aktorkę, którą temat śpiączki dotknął niemalże osobiście. Funkcjonuje też dużo różnorodnych fundacji, których statutowym celem jest niesienie pomocy ludziom chorym na jakąś wybraną chorobę, np. HCV (zapalenie wątroby typu C) czy też stwardnienie zanikowe boczne. Funkcjonuje też wiele fundacji, jakie mają na celu pomoc naszym kudłatym przyjaciołom. Są zatem fundacje niosące pomoc psom oraz kotom. Należałoby dodać, że właściciel tego typu fundacji wielokrotnie samodzielnie odwiedza mieszkanie, w jakim ma zamieszkać zwierzę, ponieważ dużo z nich jest po bardzo przykrych przejściach u poprzednich posiadaczy.
Aby założyć własną fundację, należałoby posiadać tak zwany kapitał założycielski, następnie dokonać wpisu notarialnego i wpisu założycielskiego do KRS. Należy wcześniej sporządzić odpowiedni statut fundacji, w którym zapisane będą najbardziej ważne cele, jakie ma spełniać tworzona przez nas fundacja.

Należałoby także dodać, że osoba, która otwiera tego typu fundację, zwana jest fundatorem.

Z pewnością po przejściu do serwisu informacje tam zawarte bardzo Cię zainteresują i dowiesz się mnóstwa świeżych, podobnych informacji, które oczekują na Ciebie właśnie tu.

Oczywiście tego typu ludzi mogłoby być kilkoro równocześnie.