Co jest konieczne do efektywnego lokowania swoich pieniędzy?

Jeżeli chcesz sprawdzić, czy też posiadasz żyłkę do inwestowania swoich funduszy, mógłbyś spróbować swoich sił w FIO. Jest to stosunkowo pewny sposób, jednak w zależności od rodzaju konkretnego funduszu należy liczyć się z utratą wpłaconej sumy.
Są 4 różne rodzaje FIO: finansowy, obligacji oraz hybrydowy czy też wreszcie akcji.

obliczenia

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Cechują się one zróżnicowaną stopą ryzyka, jednak dla przykładu fundusze pieniężne są stosunkowo bezpieczne. Niestety przynoszą też dosyć niską stopę zysku. Można by to poznać przeglądając notowania różnych funduszy. Obejmują one okres nawet paru lat wstecz. Te pieniężne proponują analogiczne bezpieczeństwo co zwykłe lokaty. Nieco w większym stopniu niebezpieczne są inne 2 typy, więc inwestując w nie należy posiadać większe doświadczenie oraz trzeba być bardziej dynamicznym inwestorem. W wypadku funduszy inwestycyjnych żaden zysk nie jest gwarantowany, zwłaszcza, jeżeli wybierzemy fundusze akcji.

Kliknij ten odnośnik, a przekonasz się, że znajdujące się tam wpisy ze strony (https://www.secretclient.com/badania-marketingowe/) zainteresują te osoby, które zafrapowane są rozważaną w tym miejscu kwestią.

Te jednak mają największe odsetki (nawet rzędu kilkudziesięciu procent), zatem motywacja do pogłębienia wiedzy z ekonomii jest bardzo znaczna. Dodatkową zaletą FIO może być to, że istnieje okazja kupna jednostek uczestnictwa wprost ze swojego internetowego rachunku bankowego.

ewidencja

Autor: Jean-Sebastien Roy
Źródło: Ogród pełen cienia
W podobny, chociaż nieco w większym stopniu zagmatwany sposób można by inwestować także na GPW. Tutaj jednak konieczna jest obszerna wiedza ekonomiczna. Z drugiej strony tutaj także istnieją notowania, które tyczą się poszczególnych firm. Giełda w stolicy jest otwarta od godziny 9 do 17.

W rzeczywistości jednak istnieje 30-minutowa faza przed samym rozpoczęciem notowań i parę minut po ich zakończeniu na tzw. dogrywkę. Największa aktywność inwestorów ma miejsce w ciągu początkowych dwóch godzin notowań oraz pod sam ich finał.