Tag: Apteczka

Apteczka

Specyfiki które dobrze jest posiadać w swej apteczce

Plastry, leki, mieszanki, okłady… Co powinno znaleźć się w domowej apteczce? W apteczce domowej oprócz środków opatrunkowych powinny znaleźć się farmaceutyki które zażywamy stale oraz środki znieczulające, , przeciwwirusowe (np. Groprinosin – farmaceutyk przeciwwirusowy o działaniu immunostymulującym – pobudza odpowiedź układu odpornościowego. Substancją aktywną leku jest inozyny pranobeks, lek wykazujący działanie przeciwwirusowe).

Czego nie może zabraknąć w plecaku łazika?

Ważną rzeczą w ekwipunku każdego łazika oraz przewodnika jest osobista apteczka. Jej zawartość, niestety częstokroć lekceważony przez tułaczów może w górskich warunkach pomóc w wielu wypadkach, a nawet ocalić życie.
Biorąc do dłoni lekarstwa należy mieć świadomość, iż każdy lek ma też działanie uboczne a także nie warto bez ewidentnej potrzeby aplikować go osobie poszkodowanej.

Jak skompletować podręczną apteczkę?

Przeróżnego typu wypadki zdarzają się na okrągło. Mowa tak poważnych wypadkach, które powodują duże konsekwencje zdrowotne i zmuszają do długotrwałego leczenia, jak i o niewielkich otarciach, złamaniach czy okaleczeniach. Żeby móc pomóc poszkodowanemu, winniśmy pomyśleć o domowej apteczce, w której znajdą się wszystkie podstawowe elementy. Co konkretnie winno się odnaleźć w takiego rodzaju apteczce?