Higiena jamy ustnej

Starając się co raz lepiej troszczyć się o higienę jamy ustnej, sięgamy po co raz nowsze roziwązania. Na chwilę obecną mamy wiele informacji o tym, jak utrzymać zęby w dobrej kondycji. Publikuje się co raz więcej treści oraz wiadomości mówiących o odkryciacj naukowych oraz najświeższych wyniakch badań w nauce. Pojawia się również wiele nowoczesnych sprzętów do utrzymania higieny jamy ustnej.

wybielanie

Źródło: arsdental.pl

Od dziecka uczono nas o tym, aby ciągle dbać o czyste zęby. Myć je nie tylko po każdym posiłku, ale także przed ułożeniem się do łóżka oraz przed pierwszym jedzeniem rano. W sytuacji gdy szczotkujemy zęby zaraz po wstaniu rano, unikamy sytuacji, że wraz z pierwszym posiłkiem połkniemy wszystkie bakterie, jakie przez noc się zalęgły w naszej jamie ustnej. Z kolei myjąc zęby wieczorem zmniejszamy naturalnie niebezpieczeństwo działania bakterii w nocy.

Poza regularnym szorowaniem zębów należy także pamiętać o jakości takich działań. Szczotkowanie jamy ustnej musi trwać co najmniej kilka minut i niezmiernie istotne jest zachowanie odpowiednich ruchów szczoteczką. Aby nie zedrzeć szkliwa koniecznym jest myjąc zęby wykonywać ruchy jak najbardziej owalne. Zęby boczne czyścimy wykonując ruchy od góry do dołu i zataczając okręgi. Dzięki temu unikniemy sytuacji, kiedy ruch jest cały czas w kierunku przód-tył. Taka metoda jedynie przyczyni się do tego, że szkliwo będzie się ścierać, bo będziemy wykonywać ruch w jednym kierunku. Zęby należy myć wykonując ruchy jak najbardziej owalne oraz ruchy na zewnątrz. Tego typu świadome szorowanie zębów wymaga od nas więcej wysiłku oraz skupienia. Więcej rad na http://www.aurident.pl.

ludzie z białymi zebami

Źródło: arsdental.pl

Co raz częściej pojawiają się na rynku urządzenia, które szybciej i sprawniej usuwają bakterie z naszego uzębienia. Korzystanie z takich urządzeń jest na pewno kosztowne, ale dzięki nim możemy zaoszczędzić na wizytach u dentysty. Ostatnim hitem w stomatologii jest domowa szczoteczka megasonex, która nie tylko szczotkuje zęby ale także działa na nie ultradźwiękami o takim natężeniu, że bakterie od tego giną.

Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla każdego, komu zależy na zdrowych zębach. Przemysł stomatologiczny rozwija się bardzo prężnie i również w gabinetach dentystycznych jak Aurident co raz częściej spotykamy nowoczesne rozwiązania. Używanie co raz nowocześniejszych szczoteczek w domu oraz nowoczesny sprzęt w gabinetach dentystycznych, taki jak np. nowoczesna lampa philips zoom przyczyniają się do tego, że utrzymanie czystości jamy ustnej staje się coraz przyjemniejsze, ale przede wszystkim jest też bardziej skuteczne i prostsze.