Znaczenie naturalnych roślin w profilaktyce zdrowotnej i wspomaganiu ciała przy rozmaitych schorzeniach

Różne rośliny od bardzo dawna wykorzystywane były w medycynie do leczenia najróżniejszych chorób i schorzeń. W pewnej chwili ludzie zaczęli się zachłystywać substancjami produkowanymi w laboratoriach, zupełnie się odcinając od tego, co oferuje przyroda. Rzeczywiście w wielu przypadkach bez współczesnych leków trudno by było walczyć z najróżniejszymi chorobami, lecz w profilaktyce i wspomaganiu organizmu powinno się pamiętać o tym, co oferuje nam przyroda.

nasiona

Autor: king_david_uk
Źródło: http://www.flickr.com/
Na szczęście ostatnio bardzo dużo osób zaczęło sięgać po naturalne produkty, zdając sobie sprawę z tego, jak cenne właściwości one posiadają. Przecież większość roślin posiada mniejsze lub większe właściwości zdrowotne, zawierając czy to witaminy, czy inne cenne substancje. Jest też wiele roślin, które wyraźnie wyróżniają się pośród innych składem, i to właśnie obe są coraz chętniej stosowane w profilaktyce zdrowotnej. Rośliny takie poprawiają pracę wielu narządów lub też wspomagają odporność, przez co bardzo dobrze mogą się sprawdzać w przypadku wielu dolegliwości.

Przy problemach z układem trawiennym, biegunkami albo zaparciami bardzo dobrze sprawdza się siemię lniane oraz babka płesznik ziarno. Obie te rośliny wspomagają emisję śluzu w układzie pokarmowym, ułatwiając równocześnie przesuwanie się trawionego jedzenia. Nasiona (zestawy nasion) tych roślin regulują pracę żołądka i jelit, można je także używać przy wrzodach, hemoroidach i pozostałych chorobach narządów przewodu pokarmowego – sprawdź na co pomagają łuski babki jajowatej.

Osoby mające kłopoty z poziomem cukru czy cholesterolu również się zapewne ucieszą z takiej informacji, ponieważ nasiona babki również przy tych problemach bardzo dobrze będą się sprawdzać. Zupełnie inne, co nie oznacza że mniej przydatne właściwości profilaktyczne i lecznicze ma niepozorna roślina z mórz, zwana chlorellą – na co pomaga chlorella. Posiada ona mnóstwo cennych elementów i witamin, dzięki czemu stanowi bardzo dobre uzupełnienie codziennego odżywiania. Chlorella tabletki zawierają dodatkowo sporopolleinę, która świetnie sobie radzi z toksynami i metalami ciężkimi, przez co ich regularne spożywanie po prostu ma działanie odtruwające.