Z jakich powodów ludzie chcą wstawić implanty oraz jakie są ich typy?

Implanty zębowe bywają czasami jedynym wyjściem dla takich osób, które straciły swe uzębienie w rezultacie wypadku. Oczywiście większość ludzi, którzy wybierają możliwość skorzystania z implantów, wykonuje to z powodu nieodpowiedniego stanu zębów.
Bez względu na powody, zdecydowana większość takich osób, ma do wyboru dwie opcje: typowe implanty wykonane z tytanu oraz te wykonane z cyrkonu.

Te pierwsze stosowane są już od kilku dziesiątek lat i charakteryzują się stosunkowo dobrą biozgodnością. Znaczy to, że scalają się z tkanką kostną stosunkowo prędko. Wykazują także znaczną odporność mechaniczną, jednak mają one jednak jedną wadę. Ich kolor jest szarosrebrny, więc nie jest to zbyt estetyczne. Do pewnego momentu nie stanowi to problemu, ale z upływem lat tego typu implanty powodują zazwyczaj obniżenie się linii przyzębia. To z kolei powoduje, że implanty stopniowo robią się widoczne.

Naturalny sok z rokitnika

Autor: Premium Rosa
Źródło: https://ekoj.pl
Warsztaty, robienie chleba

Autor: ZnaneNieznane.pl
Źródło: ZnaneNieznane.pl
Warto jednak pamiętać, że istnieje świetna alternatywa: implanty cyrkonowe. Jest to materiał, który niezwykle przypomina ludzką tkankę kostną. One także wyróżniają się znaczną biozgodnością oraz wytrzymałością m.in. na oddziaływanie kwasów czy też niskiej temperatury. Trzeba jednak wiedzieć, że chociaż wybór rodzaju zależy głównie od nas, to dentysta mógłby jednak zasugerować lepsze wyjście z uwagi na warunki kostne. Jeżeli interesują Cię implanty gdańsk cennik zębów Łódź to miejsce, w którym pracuje świetny stomatolog. On może pomóc Ci w wybraniu odpowiedniej wersji. Należałoby wiedzieć, że nie wypełnienie ubytków mogłoby być źródłem nawet zaniku kości.

Jeżeli przez długi okres czasu nie będziemy wypełniać braków uzębienia to te, które sąsiadują z pustym miejscem, zaczną się przechylać. Wtedy wszczepienie implantów może być nieco bardziej skomplikowane.