Tag: wzrok

wzrok

Oczy są obrazem tego, co przebiega w naszym ciele – dbaj o nie

Choroba, to przypadłość, której każdy z nas unika, gdyż wywołuje w nas złe samopoczucie, może sprawiać ból i ograniczać naszą aktywność życiową. Wiele chorób wykrywa się dopiero, gdy ujawnią się pierwsze objawy wskazujące na to, że coś jest nie w porządku. Jednak istnieją również inne sposoby na wczesne dostrzeżenie chorób. Jednym z nich jest na przykład badanie dna oka.

Zwyrodnienie plamki żółtej – przyczyny, objawy i ceny leczenia

Zwyrodnienie plamki żółtej, tytułowane także „AMD” jest schorzeniem w siatkówce złączonym z wiekiem, powodującym stratę widzenia centralnego. Stanowi główną przyczynę pogorszenia ostrości widzenia u postaci po 50 roku życia w krajach wysokorozwiniętych. Plamka żółta jest odpowiedzialna za nasze widzenie centralne. Za pośrednictwem jej działania wykonalne jest czytanie, rozpoznawanie twarzy, obserwowanie telewizji i jazda samochodem. Dzięki niej widzimy również kolory.

Kupujesz okulary? Dobierz najkorzystniejsze oprawki!

W obecnych realiach, za sprawą ciągłego korzystania z komputerów, niezwykle sporo osób ma słaby wzrok. Mimo, iż te urządzenia są jak najwyższej standaryzacji, to i tak częste nastawianie naszych oczu na tego typu bodźce jest dla nich niezwykle szkodliwe. Dodatkowo, ważnym aspektem w pojawianiu się wad wzroku jest także genetyka, gdyż taki astygmatyzm przykładowo, nietrudno odziedziczyć po mamie czy tacie.

Dbaj o swój wzrok razem z trójmiejskimi poradniami optycznymi

Nasz wzrok jest niezwykle delikatny i niedoskonały.Zaś teraz, w czasach, kiedy co najmniej kilka godzin w ciągu dnia, spędzamy przed monitorami komputerów lub telewizorów,niezwykle łatwo go popsuć. Najistotniejszą rzeczą, która pozwoli nam utrzymać widzenie w fantastycznej kondycji, jest troska o higienę oczu i ich wypoczynek. Nie można również zapominać, iż, w przypadku zauważenia jakichkolwiek początkowych symptomów pojawienia się u nas schorzeń oczu, nie warto czekać lecz iść od razu do specjalisty, a potem zaś cyklicznie kontrolować stan wzroku.

Szkła kontaktowe- idealna alternatywa dla zwykłych okularów korekcyjnych, które mają korygować nasze wady wzroku

W dzisiejszych czasach dużo osób ma wady wzroku, których skutkiem jest konieczność zakładania okularów. Wad wzroku jest wiele i każda wymaga innego typu okularów, a czasem wady obejmują tylko jedno oko. Z roku na rok coraz więcej osób zamiast okularów korekcyjnych wybiera soczewki kontaktowe, które są niezwykle komfortowym rozwiązaniem. Zalet noszenia soczewek jest mnóstwo, chociażby fakt, iż możemy swobodnie uprawiać sport lub ćwiczyć i zupełnie nie trzeba pamiętać o tym, że mamy wadę wzroku.

Kiedy do okulisty? Czy noszenie okularów pobudza natężanie wady wzroku?

Nikogo zapewne nie trzeba namawiać, jak wyjątkowo ważkim narządem są oczy i jak na przykład negatywnie wpływa na życie ich nieprawidłowe funkcjonowanie. Gdy zauważymy u siebie zakłócenia ostrości wzroku czy zawężenia pola rozróżniania i dolegliwości bólowe oczu, powinniśmy pilnie udać się do lekarza, jakim jest okulista. Urazy oczu i minusy wzroku w mnogości można wcześnie zdiagnozować w badaniu okulistycznym i przystopować ich postęp.

Badania okulistyczne, czyli w jaki sposób zapewnić sobie sprawne badania jak również rzetelne wyniki

Jak wiemy wzrok jest bardzo potrzebnym zmysłem pozwalającym nam na właściwe funkcjonowanie. Żyjąc w czasach najnowszych technologii wypada szczególnie zatroszczyć się o swój wzrok, gdyż jest on niezwykle narażony na różnego rodzaju wady. Idealnym sposobem na zapewnienie sobie odpowiedniego wzroku jest przeprowadzenie regularnych badań, dzięki którym możemy mieć pewność, że nie musimy decydować się na ewentualną korektę.