W jakiej gałęzi gospodarki jest używany olej HL68?

oleje hydrauliczne są stosowane w maszynach oraz są one klasyfikowane jako ciecz robocza, zatem oprócz pełnienia funkcji smarujących poszczególne części do jakich są doprowadzane, mają również czynny udział w przekazywaniu siły od pompy albo akumulatora do odbiornika, jakim mógłby być cylinder lub silnik.
Z tego też powodu takim olejom stawia się dużo wymogów, które muszą być wypełnione.

kosmetyki

Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com

Chodzi m.in. o niewielką skłonność do pienienia się, zdolność do usuwania zanieczyszczeń, właściwości smarne czy mała ściśliwość. Tego typu oleje odróżniają się swoimi cechami oraz oznacza się je dwuliterowym znakiem, w jakim początkową literą jest w każdym przypadku litera „H”. Są m.in. oleje HM, HL lub HS.

Zainteresował Cię nasz wpis? Jeżeli tak, to śmiało zobacz, co znajdziesz w ofercie (https://xrayprotect.pl/ochrona-radiologiczna.html), która dotyczy podobnej problematyki.

Dla przykładu olej hydrauliczny HL 68 posiada lepkość wedle normy ISO VG = 68. Jego klasa wg ISO 11158 to HL.

Takie oleje hydrauliczne HL 68 o nazwie Hydrol L-HL do systemów hydraulicznych są wytwarzane w oparciu o najwyżej klasy oleje mineralne i pakiet uszlachetniających dodatków, jakie ulepszają właściwości przeciwkorozyjne oraz przeciwutleniające. Oleje hydrauliczne HL 68 są przeznaczone do stosowania w średnich i mało obciążonych układach przeniesienia mocy, napędu i hydraulicznego sterowania urządzeń posiadających napęd hydrostatyczny. Olej ten jest dopuszczony do korzystania w górnictwie i uzyskał certyfikację wydaną przez GIG, który uprawnia do oznaczania swoich towarów określonym znakiem bezpieczeństwa. Tego typu produkty są wytwarzane przez rafinerie oraz żeby mogły być stosowane w przemyśle górniczym, powinny spełniać zdefiniowane parametry fizyko-chemiczne. Chodzi tutaj m.in. o lepkość kinematyczną, wskaźniki lepkości czy temperaturę płynięcia.

Istotna jest też wytrzymałość na pienienie czy też skłonność do pienienia. Produkuje się je na bazie wysokojakościowych olejów mineralnych. Cena tego produktu wynosi ok. 50 złotych za 5l pojemnik.