W jaki sposób należy postępować przy pojawieniu się jakiś urazów czy kontuzji w kolanach.

Uprawiając różne sporty narażonym się będzie na rozmaite kontuzje. Mogą one powstać z rozmaitych przyczyn. Niekiedy może to być niewłaściwa rozgrzewka, za dużo wysiłku czy przecenienie swoich umiejętności. A czasami normalny pech, po którym trzeba będzie, tak samo jak w wymienionych wcześniej sytuacjach, zrobić sobie dłuższy odpoczynek od sportu. Zwłaszcza często wśród aktywnych amatorów i sportowców zdarzają się kontuzje kolan. Staw kolanowy jest jednym z najbardziej obciążonych stawów w organizmie człowieka, jest także stawem największym.

po operacji kolana

Autor: toivo
Źródło: http://www.flickr.com

Z tego też powodu u wielu ludzi czynnie uprawiających jakieś sporty może się w rezultacie jego przeciążenia lub gwałtownego zdarzenia pojawić jakaś kontuzja kolana (gdzie operacja kolana we Wrocławiu), jaka będzie uniemożliwiała dalsze treningi a niekiedy nawet możliwość chodzenia. W takim przypadku nie należy zostawiać takiego stanu z nadziejami, że za jakiś czas przejdzie czy przestanie boleć. Praktycznie każda kontuzja w stawie kolanowym jest niebezpieczna, nawet taka, która na pozór wydaje się błaha. Dlatego też konieczne będzie odwiedzenie specjalisty, który będzie mógł zaproponować należyte leczenie. Niekiedy powinna wystarczyć jedynie odpowiednia rehabilitacja i ćwiczenia , a niekiedy niezbędna może być poważniejsza operacja kolana.

W przypadku niektórych urazów czy kontuzji niezbędne jest wykonanie specjalistycznych badań w celu precyzyjnego określenia, co dokładnie zostało uszkodzone. Do najważniejszych należą RTG, USG oraz artroskopia, która pozwala na sprawdzenie, jak wygląda staw kolanowy od wewnątrz. Dokładnie w ten sam sposób będzie możliwe wykonanie wielu zabiegów, mających za zadanie wyleczenie danego urazu. http://www.artemed.pl/rehabilitacja/oferta-rehabilitacji

operacja kolana

Autor: Zdenko Zivkovic
Źródło: http://www.flickr.com

Niezwykle ważne jest również doświadczenie ortopedy, którzy wykonuje badanie. Niektóre z urazów potrafią dawać niezwykle podobne objawy, co inne, a niewłaściwa diagnoza spowodować może wydłużenie czasu leczenia i niepotrzebne zabiegi. Na pewno takich lekarzy posiada klinika ortopedyczna Artemed http://www.artemed.pl/ Wrocław. W niej każdy z pacjentów trafia w dłonie doświadczonych, profesjonalnych ortopedów, którzy są wspomagani najnowocześniejszym sprzętem.