Rozliczenie delegacji, umowa przedwstępna i rozliczenie PIT-11 – ważkie informacje. Koniecznie zobacz

Kiedy pracodawca wysyła pracownika na delegację, wtedy musi pomnieć o jej prawidłowym rozliczeniu. Delegacja to realizowanie obowiązków zawodowych za miejscem pracy, w związku z tym wiąże się to z wydatkami za dojazd, nocleg lub wyżywienie.

Koszty

dokument na stole

Autor: Epicantus
Źródło: http://www.flickr.com

te powinny być pokryte przez chlebodawcę, czy też pracownik może pokryć je z własnej kieszeni i po powrocie przedstawić pracodawcy rachunki, za które on cofnie pieniądze. Warto zobaczyć: wFirma. Rzecz jasna istnieją konkretne przepisy, jakie regulują jaka kwota przysługuje pracownikowi na delegacji, na przykład za dzienne wyżywienie. Jeśli pracownik ja przekroczy, wówczas sam pokrywa koszty powiązane z nadwyżką.

Chlebodawca zdoła zatrudnić pracownika na przeróżnego rodzaju umowach. Jedną z najbardziej uniwersalnych jest umowa o pracę, niemniej jednak czasem zawierana jest umowa przedwstępna.Jak uważasz? Czy znajdziesz dane na opisywany wątek? Na pewno tak – przejdź po tym linku pieczątki na zamówienie oraz odszukaj informacje tutaj.Umowa przedwstępna (więcej: umowa przedwstępna) to umowa, w której obie strony (czyli pracodawca i pracownik) zobowiązują się do późniejszego zawarcia umowy o pracę. Umowę przedwstępną można zawrzeć w rozlicznych sytuacjach, przykładowo wtenczas, jak zawarcie umowy o prace nie jest przypuszczalne, bowiem pracownik posiada jeszcze umowę z innym pracodawcą.

podatki

Autor: Calgary Reviews
Źródło: http://www.flickr.com

Mało tego umowę przedwstępną można również zawrzeć kiedy występują rozmaite przeszkody prawne, przykładowo gdy obcokrajowiec stara się o dostanie pozwolenia na zatrudnienie w konkretnym kraju. Umowa przedwstępna nie wymaga żadnej konkretnej, specyficznej formy, jednakże bezpieczniejsze dla obu stron jest stworzenie jej na piśmie. Wówczas znacznie swobodniej będzie udowodnić jej treść.

Podatnicy, jacy rozliczają się na deklaracji PIT-11, bezsprzecznie chcieliby wiedzieć do kiedy pit 11 wypada rozliczyć, zobacz: wFirma. Przedsiębiorstwa muszą złożyć PIT-11 do 1 lutego, jeśli jest on posyłany w formie papierowej. W formie elektronicznej, inaczej przez Internet, PIT-11 wolno złożyć do 29 lutego. Do końca lutego PIT-11 ma obowiązek również otrzymać pracownik. Na podwalinie tego formularza pracownik rozlicza się na deklaracji PIT-37, jaki w roku 2016 musi złożyć do końca kwietnia. Rozrachunek PIT-37 jest obowiązkiem wszelkiego podatnika, który na tej deklaracji się rozlicza. Nie złożenie go zdoła przyczynić się do znacznych sankcji karnych, w szczególności grzywny. Jednakowo chlebodawca, który nie złoży PIT-11 czy też nie przyśle go pracownikowi, też zdoła ponieść z tego tytułu poważne kary.