Posiadanie spółki w obecnych czasach nie jest prostą sprawą – powinniśmy mieć stale rękę na pulsie, by nie stracić pozycji

Polska jest w bardzo dobrym momencie rozwoju, ponieważ z jednej strony stale dobrze się rozwijamy oraz posiadamy duże możliwości, ale z drugiej – nadal powinniśmy wiele się uczyć oraz dogonić Zachód w kwestii prowadzenia działalności.
Dobrze jest zakładać własny biznes.

firma w niemczech

Autor: ITU Pictures
Źródło: http://www.flickr.com
konto bankowe

Autor: SuperTowTrucks Blog
Źródło: http://www.flickr.com
usługa

Autor: Śnieżka
Źródło: Śnieżka
Zawsze jest na to odpowiednia pora. Niejednokrotnie są to firmy jednoosobowe, ale często są to też spółki z kapitałem z kilku państw. Możemy prowadzić wszakże interesy w całej Wspólnocie i na wszystkich kontynentach. Nie jesteśmy już niczym zatrzymywani, jak to było w latach socjalizmu. Teraz bez żadnego kłopotu mamy prawo zarejestrować spółkę w innym kraju Unii – przykładowo u jednego z polskich sąsiadów. Firma (koperty z pianką) w Niemczech cieszy się dużą popularnością, ponieważ firmy z tego państwa mają nieskazitelną opinię – tych sprawdzonych i uczciwych. Niemiecki adres pocztowy dla naszej spółki może nam w znacznej mierze uprościć kontakt z wieloma znanymi koncernami w Azji czy Ameryce. Jeżeli dodatkowo umiemy dobrze mówić po niemiecku, to jest to jeszcze jeden atut pracujący na naszą korzyść. Jeśli zechcemy, to nie jesteśmy zobligowani przenosić całej firmy na terem Niemiec. Starczy, że ją tam zarejestrujemy i będziemy posiadać adres oraz będziemy się rozliczać w niemieckiej Skarbówce.

Należy pamiętać także, że właśnie w Niemczech będziemy zobligowani odliczać VAT i oddawać formularze podatkowe.
Musimy podjąć wszystkie możliwe kroki, żeby nasz biznes rozwijał się według naszych planów.