Nie obawiajmy się pomocy seksuologa

Seksuolog to dla wielu niecodzienny zawód, identycznie jak sam seks to często temat tabu. W społeczeństwie, w którym egzystujemy ta dziedzina jest po prostu bardzo osobista, stąd dość niechętnie mawiamy o tym szczerze. występują jednakże warunki, kiedy należy otworzyć usta i zacząć mówić. tym chwilą jest naturalnie wizyta u seksuologa, przed którym należy się otworzyć i powiedzieć o własnych osobistych problemach.

łózko

Autor: Hungarian Snow
Źródło: http://www.flickr.com
Co by tu dużo nie mówić, seksuolog obok psychiatry czy psychologa, jest najmocniej nieosiągalny dla wielu specjalistą – niedostępny z powodu wewnętrznej blokady. Wielu z nas nawet, jeśli posiada bolączki natury seksualnej nie zgłosi się do niego, bo to „takie dziwne, i w ogóle, że temat będzie o intymności, to nie, nie nie ma mowy… Zapominamy przy tym, że seksuolog to po zwykły doktor, dla którego dyskusje o naszych dolegliwościach to chleb powszedni. Dla niego sfera seksualna to po prostu obszar wiedzy i praktyki, po której się porusza.

Dla niektórych dobry seksuolog wrocław może być niedostępny także z motywu. W malutkich miastach takiego typu fachowiec to wyjątek, choć co prawda, z wolna się to zmienia. Z drugiej strony malutka miejscowość to nie aglomeracja, niczym Wrocław czy Warszawa, tam jeśli pójdziemy na wizytę fundowaną NFZ możemy liczyć, że miasteczka będzie o nas plotkować. Po prostu w takich miejscach nie ma za dużo ośrodków z takimi fachowcami i powiedzmy, że otrzymujemy wezwanie do jednej z nich, gdzie spotkamy krewnego. Pytania zagwarantowane, a nawet jeśli nie, to obmawianie i posądzenia, bo „po kiego mu ten seksuolog, zapewne ma utrzymankę”.

No tak, zawsze można pójść prywatnie, mieszkaniec podwrocławskiej miejscowości hipotetycznie może udać się do seksuologa we Wrocławiu, a taki zyjący pod Krakowem do Krakowa… Wszystko fajnie, lecz prywatne wizyty słono kosztują, a kiedy dodamy koszt dojazdu do takiego miasta, to finansowe obciążenie jednocześnie mocniej wzrośnie. Reasumując, takiego typu prywatne wizyty są dla osób, którzy mogą sobie na to zezwolić, dla innych pozostaje poszukać jak najlepszej państwowej wizyty. Pozostaje także dla nich nie zrażanie się osobami, którzy nie pojmują, że seksuolog to normalny lekarz! Na szczęście ta świadomość z wolna się zmienia, i podobnie, jak coraz więcej osób rozumie, iż psychiatra sprawdź tutaj praxis poznań klaudia domowicz psychiatra i seksuolog to taka sama medyczna specjalizacja, jak każda inna.