Konto osobiste, zalety jego założenia

Jest wiele argumentów, dla których należy mieć konto w banku. A kluczowym jest ten, że będąc jego posiadaczem chronimy zdobyte fundusze przed złodziejem. Na konto wpływają pensje. Jeśli posiadamy etat w wielu miejscach, nie jesteśmy zmuszeni jeździć po wypłatę, ani stać w kolejce na poczcie. Posiadając konto, mamy możliwość również zlecić bankowi dokonywanie stałych opłat. To gwarantuje, iż np., nie zapomnimy opłacić telefonu czy kablówki. A wiadomo, że za owe zaniechania można zostać ukaranym odcięciem ich dostępu.

bank

Autor: Barta IV
Źródło: http://www.flickr.com
Nie musimy nawet udawać się do placówki banku – wybierając taki bank, który posiada dobrze rozwiniętą sieć bezprowizyjnych bankomatów. W celu by wybrać najlepsze konto osobiste możemy przeczytać ich rankingi, jakich w sieci jest spora ilość – wpisując w wyszukiwarce frazę: konto osobiste ranking – nie bez przyczyny premiują najbardziej aktywnych użytkowników.

Jeżeli ten temat Cię zainteresował i poszukujesz więcej danych, to po przejściu na stronę www (https://continuum.biz.pl/) znajdziesz ich bardzo dużo – będą one zbliżone tematycznie, ale równie ciekawe.

Spodziewają się nie tylko tego, że skutecznie ich przy sobie zatrzymają, ale także, że uda im się ich namówić na następne oferty. Toteż, dosyć częstą propozycją jest możliwość prowadzenia darmowego konta, pod warunkiem wpływu wynagrodzenia czy dokonywania płatności bezgotówkowych.

Niektóre banki posuwają się o krok dalej i proponują zwrot części wydatków, realizowanych kartą. Jak to zwykle bywa, pod pewnymi warunkami, np. gdy są to artykuły spożywcze w hipermarketach lub inne zakupione w internecie. Czasem można też otrzymać zwrot części funduszy wydanych na stacji benzynowej. Inne banki zwracają 1,2,3 procent opłat za gaz czy telefon, które zrealizujemy z premiowanego konta. Najbardziej ”zaangażowani” klienci są w stanie zarobić do 400 złotych

bank

Autor: epSos .de
Źródło: http://www.flickr.com

na rok. To najwyższy pułap rocznego zwrotu gotówki.

Spora część banków proponuje klientom też aplikacje mobilne, w skrócie możność zarządzania kontem w każdym miejscu i o każdej porze. Co prawda aplikacje nie dają jeszcze takich możliwości jak tradycyjna bankowość internetowa, jednak w obecnych czasach jest to bardzo duże ułatwienie.