Jakiego rodzaju obowiązki powinien wykonywać pracownik na stanowisku specjalista ds. rekrutacji?

Jakikolwiek właściciel działalności gospodarczej, który zatrudnia jakichś członków personelu pragnie, aby zatrudnieni przez niego pracownicy mieli odpowiednie umiejętności do wykonywania danej pracy.

specjalista ds. rekrutacji

Autor: Brangwyn Jones
Źródło: http://www.flickr.com
Tego typu prezes jest najczęściej niestety pochłonięty innymi istotnymi sprawami niż nabór kolejnych członków personelu.
Dlatego też często zatrudnia do tego celu fachowca, jaki w ramach swych zawodowych czynności będzie między innymi dodawał ogłoszenia w gazetach oraz w internecie, będzie także przeprowadzał rozmowy kwalifikacyjne czy współpracował z Urzędami Pracy. Taki specjalista ds. rekrutacji będzie także kontaktować się z osobami, które odpowiedziały na zamieszczoną na firmowej stronie www propozycję zatrudnienia.

Ciekawią Cię nowe zagadnienia? Zatem bądź na bieżąco (https://l-express.pl/szkola-jazdy-piatkowo)! Wobec tego warto przeglądnąć kolejny wpis na interesujący nas temat, żeby dojść do bardziej skrupulatnych treści.

W granicach swych zadań, tego typu fachowiec mógłby także przygotowywać zadania kwalifikacyjne, jednak jest to w dużym stopniu zależne od formy działania firmy. Przykładowo praca online mogłaby opierać się na pisaniu różnych artykułów lub przygotowywaniu prac graficznych.

Najczęściej jednak taki specjalista ds. rekrutacji musi posiadać ukończone studia o profilu zbliżonym do profilu spółki, w której jest zatrudniony. Powinien również posiadać odpowiednie doświadczenie na podobnym stanowisku. W granicach swych zadań, taki specjalista mógłby też (w wypadku potrzeby) sporządzać listy kandydatów, sporządzać ich skrócone charakterystyki, przeprowadzać z nimi rozmowy osobiste czy też telefoniczne.

Jest to niezwykle odpowiedzialna praca, gdyż wymaga pewnej intuicji. W wypadku pomyłki oraz dobrania niewłaściwego kandydata, mogłoby to powodować duże straty dla zatrudniającej go spółki.