Jak sobie radzić ze wstydliwymi problemami? W jaki sposób zwalczyć zaparcie? Co możemy na to poradzić?

Różne przypadłości są często krępujące, dlatego nie mówimy na ich temat nazbyt chetnie. A tak na prawdę mogą one przydarzyć się każdemu. Takie dolegliwości to problemy z drogami moczowymi oraz układem odbytniczym. Są bardzo nieprzyjemne. Na szczęście można z nimi walczyć.Jeśli pomyślimy o takich chorobach to pierwsze nasuwają się na myśl zaparcia. To dosyć poważy problem. Dotyczy on najczęściej osoby ze schorzeniami neurologicznymi, którzy są trwale unieruchomieni w łóżku.

zaparcie

Autor: Daniel Oines
Źródło: http://www.flickr.com
Zdarza się u ludzi nieprzytomnych, z porażeniem umysłowym.

Jeśli interesują Cię zaprezentowane kwestie, to wejdź w widoczny link. Pod nim umieściliśmy dostęp za darmo do bardziej szczegółowych informacji związanych z tym tematem.

Jednak, mogą się zdarzyć każdemu z nas, ponieważ są związane z wadami wrodzonymi mającymi związek z przewodem pokarmowym. Jest parę sposobów, by walczyć z nimi.

Masz uczucie, że podobne posty wyjaśnią Ci lepiej tę kwestię? Jeżeli tak myślisz, zobacz w tekście (http://wolomin.centrumdemed.pl/) inny tego rodzaju punkt widzenia.

Przede wszystkim nie można powstrzymywać potrzeby skorzystania z toalety. Jelito grube jest bardzo aktywne rano, tak więc jest to najlepszy moment na załatwienie tej potrzeby fizjologicznej.

Rzecz w tym, że najczęściej poranny pośpiech sprawia, że zbyt długo z tym czekamy, aż po jakimś czasie ta potrzeba zanika. Wiedzmy, iż możemy to zmienić. Powinniśmy przed wyjściem do pracy dać sobie więcej czasu na poranne zabiegi. Dzień dobrze jest rozpoczynać od wypicia szklanki letniej wody z sokiem z cytryny. Ponadto powinieneś zwrócić uwagę na odpowiednią dietę. Jest ona bardzo istotna, często wpływa na zaparcia. Ciężkostrawne pożywienie z dużą ilością tłuszczów zwierzęcych oraz węglowodanów. To wszystko długo pozostaje w żołądku i jelitach, co powoduje zaparcia. Tak samo działa zbyt mała ilość błonnika, który pobudza przewód pokarmowy do działania, zwiększa objętość kału i wchłania wodę. Powoduje to rozmiękczenie stolca, więc w łatwiejszy sposób może on przechodzić przez jelito. Nie zapominaj, aby delektować się posiłkiem, gdyż jedzenie w pośpiechu może powodować zaparcia.

Pokarm źle rozdrobniony oraz przeżuty jest wolniej trawiony. Kiedy natomiast zalega w jelitach może spowodować proces nadmiernej fermentacji, co dosyć zaburza jego transport i wydalanie. Co z tym zrobić? Dobrym rozwiązaniem jest przyjmowanie posiłków o stałych porach dnia, przede wszystkim powoli, żeby dokładnie przeżuwać. I przyjmuj dużo płynów, gdyż jedną z przyczyn tej dolegliwości jest zbyt mała ilość wypijanych płynów. Czemu tak się dzieje? Organizm po prostu broni się przed odwodnieniem i wchłania wodę z zawartości jelitowej, a wtedy w jelicie pozostaje sucha i twarda masa, którą trudno wydalić.