Jak powinniśmy myć zęby? Jakiego typu dobrać szczoteczkę? O jakich kwestiach niezbędnie pamiętać? Co jest najbardziej istotne?

Zęby myjemy codziennie, to normalne, iż należy dbać o ich higienę, ażeby były zdrowie oraz niezbyt często ulegały zepsuciu. Łatwo je zaniedbać, a w takiej sytuacji czekają nas dość częste wizyty u dentysty.

Zamiast tak więc takich kłopotów należy o nie się zatroszczyć, a dodatkowo warto wybierać w tym celu jak właściwą szczoteczkę.
Taka jest z pewnością szczoteczka elektryczna oral b, gdzie jej pierwszą oraz najistotniejszą zaletą jest obrotowa główka. Dzięki niej bardziej szybko i lepiej wyczyścimy zęby. Zwykłą szczoteczką nie da się osiągnąć takich efektów, gdyż główka elektrycznej szczoteczki obraca się z szybkością od 6 do 32 tysięcy obrotów na minutę. Wyobraźmy sobie, iż mielibyśmy tyle wykonać obrotów zwykłą szczoteczką, no dość karygodne zadanie.
szczoteczka elektryczna oral b

Autor: Unimil
Wibracje, jakie są wykonywane przez szczoteczkę elektryczną, jak i gęste skupiska włosia zlokalizowanego na główce, pozwalają na zaoszczędzenie dużo wysiłku podczas mycia zębów. Główka takiej szczoteczki jest mała, więc prościej dostać się do nawet najodleglejszych zakątków jamy ustnej. Mycie zębów tego typu szczoteczką to piękniejszy uśmiech, bo przez ilość ruchów są one wyczyszczone lepiej, a dodatkowo w takich miejscach, do jakich nie da się dojść normalną, mechaniczną szczoteczką.
łąka

Autor: Joni Räsänen
Źródło: http://www.flickr.com
To bardzo ważne, jeśli pragniemy zyskać jak najbardziej udane efekty oraz mieć rewelacyjnie wyglądające zęby.

Powinniśmy też stosować różnorodne dodatki jak płukanki do ust, żeby nasze zęby(zobacz: dentysta puławy) wyglądały jeszcze lepiej, natomiast ich higiena była najlepszej jakości. Dla każdego, kto docenia piękny uśmiech, to idealne rozwiązanie.