Co stosować do zabezpieczania twarzy w sezonie chłodów? Dbamy o cerę w niskich temperaturach.

Idzie czas niskich temperatur, czyli czas dość kłopotliwy dla odsłoniętych części ciała, szczególnie skóry na twarzy i rękach. Poza wzmacnianiem jej od wewnątrz koniecznie trzeba postawić na produkty chroniące ją od zewnątrz i chroniące ją przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Na nasze nieszczęście, ciepłe i suche powietrze w miejscach, w jakich na co dzień jesteśmy i amplituda temperatur między tą, która jest na zewnątrz a tą, którą utrzymujemy w środku, także może zaszkodzić.

krem

Autor: Thalac
Źródło: Thalac
Każda skóra potrzebuje silniejszej troski i ochrony okresie jesienno-zimowym. Nie tylko warto zabezpieczać ją kiedy jesteśmy na otwartym powietrzu (spacery, narty), ale także gdy jesteśmy w domu. Mroźne powietrze i wiatr potrafią wysuszyć i spowodować przemarznięcie, natomiast suche powietrze z centralnego ogrzewania we wnętrzach też działa odwadniająco i wysuszająco. Vichy kremy czy emulsje powinny przyjść z pomocą, szczególnie seria Vichy skóra wrażliwa. Nawet przy cerze tłustej warto mieć w łazience krem lub inny preparat, który zapewni ochronę przed porywistym wiatrem i mrozem. Sporo marek wzbogaca swoje produkty na zimę głęboko nawilżającą wodą termalną, m.in. linia La Roche Posay kremy na dzień i na noc – vichy skóra wrażliwa. Sporo dobrych marek kosmetycznych posiada linię kosmetyków na zimę polecanych do skóry wrażliwej, ponieważ wiele kobiet z cerą normalną lub mieszaną zimą ma cerę wrażliwą. La Roche Posay skóra wrażliwa to linia idealna dla tego typu osób, ponieważ linia ta posiada nie tylko kremy na dzień, chroniące twarz i ręce przed chłodem, ale też kosmetyki odbudowujące skórę, łagodzące i regenerujące cerę podczas snu. Firma Vichy kremy na dzień i na noc również ma świetne, dlatego dobrze jest porównać ofertę obu tych marek. Zimowe nawilżanie skóry wrażliwej nie jest proste, ponieważ nawet często występujące komponenty preparatów nawilżających mogą ją uczulać, lecz linia „Vichy skóra wrażliwa” powinna sprawdzić się nawet u bardzo wymagających pań. La Roche Posay kremy także wytwarza z ograniczeniem komponentów podrażniających.

pielęgnacja

Autor: fotolia.pl
Źródło: fotolia.pl
Pielęgnację kosmetykami z serii La Roche Posay skóra wrażliwa można uzupełnić prawidłowym odżywianiem.przejdź do serwisu zegarki damskie dkny zegarki damskie dknyZwiększona ilość napojów (np. letnia woda z miodem i cytryną) nie tylko pomoże w poprawieniu odporności, ale także pozwoli pozbyć się toksyn i przyspieszy przemianę materii, co dla cery również jest ważne. Do diety w chłodniejszych miesiącach warto włączyć także pokarmy nawilżające i bogate w witaminy A i E – kliknij tu.