Cierpisz na depresję jesienną? Podejmij odpowiednie poczynania, aby ją zwalczyć

Kiedy jest coraz bliżej do jesieni, wiele osób wykazuje oznaki depresji. Na dworze wcześnie zapada zmrok. Jest zimno, jak również wielokrotnie pada deszcz, co także pozytywnie na nie nastraja. Jeżeli ty też nie masz siły do działania, a uśmiech rzadko pojawia się na Twojej buzi, powinieneś podjąć należyte działania, by depresja jesienna totalnie Cię nie przytłoczyła.

Depresja

Autor: Holly Lay
Źródło: http://www.flickr.com
Największym kłopotem jest deficyt słońca, ale jeśli w najbliższym czasie nie czeka Cię urlop w ciepłym kraju, gdzie niebo nie jest przykryte grubą zasłoną chmur, należy szukać innych sposobów. Jednym z nich jest terapia światłem (więcej tutaj) przy pomocy specjalnego urządzenia o właściwym natężeniu świetlnym.

W opisywanym na tej stronie wpisie są niebanalne treści, ale upewnij się też, co kryje się w najświeższej ofercie (http://asterion.com.pl/fizjoterapia-sportowa/). Bez ociągania zwyczajnie go kliknij.

Jeśli będziesz używać takiej lampy na co dzień, grzejąc się w jej świetle choćby pół godz., z pewnością wkrótce będziesz czuć poprawę oraz życzliwszym okiem spojrzysz na świat wokół Ciebie.

Lecz nie jedynie alternatywne źródła światła są w stanie poprawić twój humor. To również odpowiednia dawka energii, jaką dostarczamy wraz z odżywczymi posiłkami, bogatymi w witaminy i mikroelementy. Najlepsza na chandrę jest nie tylko czekolada, ale również ryby, orzechy oraz warzywa i owoce, w szczególności te sezonowe. Mimo gorszego humoru nie można też zapomnieć o regularnej aktywności fizycznej.

Wybierz dyscyplinę, w jakiej dobrze się czujesz, a pływając czy grając w tenisa będziesz mógł odpędzić nieznośne myśli oraz oderwać się od zwykłych powinności, których natłok również przytłacza. Mimo, iż pogoda nie sprzyja, dobrze jest też jak najwięcej przebywać na świeżym powietrzu, np. pójść na spacer do ulubionego parku. Nie zapomnij o ciepłym okryciu, kaloszach i parasolce, a przekonasz iż, że nawet chodzenie w deszczu może sprawiać ci radość, szczególnie gdy jesteś z bliskimi.

Depresja jesienna dotyka coraz więcej ludzi – więcej o depresji dowiesz się na depresjasezonowa.pl. Jeśli i ty znalazłeś się w grupie osób, które stają się apatyczne i przemęczone wraz z pierwszymi jesiennymi dniami, terapia światłem i inne nadmienione wyżej metody pozwolą ci uporać się z problemem. Musisz jak najszybciej zmierzyć się z tą przypadłością, aby nie dopuścić do jej pogłębiania, ponieważ może to mieć tragiczne skutki i doprowadzić do konieczności farmakologicznego leczenia.